Już jako nastolatek brałem udział w pierwszych projektach społecznych zdobywając w ten sposób cenne doświadczenie. Naukę w Liceum Ekonomicznym w Tychach połączyłem ze zdobywaniem wiedzy praktycznej. W tym celu wspólnie z kolegami powołałem do życia Koło Młodych Inwestorów w ramach, którego organizowaliśmy w szkole spotkania ze znanymi osobami w regionie, od których naszym zdaniem mogliśmy się wiele nauczyć.
Ponadto zafascynowany rynkiem kapitałowym powołałem do życia szkolną Giełdę Papierów Wartościowych, w ramach której uczniowie całej szkoły mogli tworzyć swoje wirtualne portfele inwestycyjne, wybierać papiery wartościowe zbenchmarkowane z aktualnymi cenami akcji w owym czasie na GPW. W ten sposób uczyli się inwestycji na rynku kapitałowym, dywersyfikować swoje portfele i nie stracić oszczędności. Projekt zrealizowaliśmy wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie.
Moją pierwszą poważniejszą organizacją było Stowarzyszenie Studenckie "Inicjatywa" z siedzibą w GCK w Katowicach, które zajmowało się różnymi projektami głównie kulturalnymi. Organizowaliśmy popularny na Górnym Śląsku Festiwal Filmów Kultowych w Katowicach oraz kilka pomniejszych projektów. Aktywność i w tej organizacji zaowocowała wieloma cennymi doświadczeniami.
Dalszą swoją przygodę realizowałem z kilkoma NGO-sami będąc już na studiach w Warszawie. W pierwszej kolejności było to Zrzeszenie Studentów Polskich przy Radzie Naczelnej w ramach którego zajmowałem się fundraisingiem wszystkich inicjatyw takich jak m.in. FAMA, Primus Inter Pares i innych. Później dołączyłem do Studenckiego Forum Business Centre Club w ramach którego byłem również odpowiedzialny za pozyskiwanie funduszy na bieżącą działalność, a także m.in. na projekt Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w chwili obecnej już na 55 uczelniach w Polsce.
Bycie w centrum przedsiębiorczości w Polsce było moim największym marzeniem i przez kolejne 5 lat zaangażowałem się w inicjatywy zarówno SF BCC jak i Business Centre Club. Była to naprawdę niesamowita przygoda i ogromnie cieszę się, że spotkałem na swojej drodze życiowej 3 inspirujących założycieli SF BCC i aktywnych działaczy na rzecz przedsiębiorczości w Polsce: Darka Żuka, Mariusza Turskiego i Jacka Aleksandrowicza. Bardzo dziękuje Wam Panowie za to!
W chwili obecnej Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości pozwoliły zainkubować się ponad 16.000 przedsiębiorcom! Jeśli więc chcesz przetestować swój pomysł na biznes/ model biznesowy bez konieczności rejestracji go w Urzędach to gorąco do tego zachęcam.
Dlaczego o tym wszystkim piszę? Z jednej strony gdyż chciałbym podsumować moją dotychczasową działalność społeczną za młodych/studenckich lat by móc otworzyć moją nową działalność społeczną w nieco dojrzalszej formie. Ale również dlatego, że chciałem was zachęcić do aktywności społecznej gdyż przynosi to wiele dobrego, sprawia mnóstwo satysfakcji i wyrabia w nas wiele cennych umiejętności.
Będąc aktywnym w biznesie technologicznym od ponad dekady w dobie postpandemicznej wszechobecnej cyfryzacji dostrzegłem ogromną potrzebę edukacji w zakresie technologii cyfrowych, zarówno w ujęciu potencjału jaki drzemie w technologiach cyfrowych jak i zagrożeń za nimi stojących.
Zainspirowany również m.in. słowami Rafała Brzoski z krakowskiego In-postu, że każdy przedsiębiorca powinien oddać co najmniej 5 % swojego czasu z powrotem do społeczeństwa postanowiłem powołać do życia Fundację „Digital Angels”, która będzie zajmować się m.in.
Wyrównaniem szans cyfrowych w polskim społeczeństwie i szerzeniem wiedzy w zakresie technologii cyfrowych
Edukacją społeczeństwa w Polsce w zakresie technologii cyfrowych, języków programowania, sztucznej inteligencji, blockchain, innowacji cyfrowych, transformacji cyfrowej oraz cyberbezpieczeństwa
Digitalizacją firm i cyfrową przedsiębiorczością, wzrostem konkurencyjności polskich przedsiębiorstw
Wspieraniem startupów technologicznych w rozwoju i ekspansji
A ten fakt chciałem uczcić tym postem. Trzymajcie kciuki!
Comments